Modul single A10-100-1000 m SFP Media Converter şi Ethernet Convertor fibra optica

Modul single A10-100-1000 m SFP Media Converter şi Ethernet Convertor fibra optica

Descriere inalta performanta Fiber Link Ethernet prelungitoare oferă până la 80KM de extensie Ethernet prin fibră optică single-mode

Function

Descriere
Fiber Link Ethernet Prelungitoare de înaltă performanţă oferă până la 80KM de extensie Ethernet prin fibră optică single-mode. Model FS-3100 este ideal pentru reţelele de campus, conectarea la distanţă LAN, şi facilitarea optice last-mile conexiunea la reţeaua ariei metropolitane (MAN) şi dincolo. Acesta oferă o soluţie rentabilă plug-and-play pentru rază lungă de acţiune 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-TX, Ethernet extensii şi avantajul suplimentar de 10/100/1000 M auto-negociere, făcându-l alegerea perfecta, atunci când intenţionează viitoare upgrade-uri de reţele 10Base-T. Convertoare Ethernet fibre sunt ultra-in miniatura în mărime şi un jack RJ45 Ethernet ecranat, conexiunile de fibră optică SFP stil. Built-in capabilităţile de autoverificare permite funcţionarea Ethernet complet sau la semi-duplex cu nici o configurare necesare.
Caracteristici
• Acord să IEEE802.1 10Base-T, IEEE802.3u 100Base-TX, IEEE802.3 100Base-FX, IEEE802.3z 1000Base-SX/LX
• MDI/MDI-X auto negociere, 10M / 100M auto negociere
• Suportă integral/jumătate duplex, Point-to-point transferul transparente
• Cu un slot SFP
• Plug-and-play, uşor de instalare
• Poate introduce la 2U 19andquot; 14 sloturi rack (putere externe)
Aplicatii
• 10/100/1000Mbps Gigabit optice pe distanţe lungi transmiterea rețea Ethernet

Specificaţiile de performanţă

Parametru

Caietul de sarcini

Modul de accesare a

10/100/1000Mbps

Standard

IEEE802.1 10Base-T, IEEE802.3u 100Base-TX, IEEE802.3 100Base-FX

Lungime de undă

Mulitmode:850; Single-mode: 1310 / 1550nm

Distanta

Categorie-5 twisted pereche: 100m
Fibra: multi-modul 50/125,62.5/125μm (max distanţa până la 550m)
Fibra: Single-mode 8/125,8.7/125,9/125,10/125μm (max distanța până la 20-80km)

Port

Un singur port RJ45:
Pentru conectarea STP/UTP categoria 5 perechi răsucite
Un singur port optic:
Fibre multimodale, dual: LC (50, 62.5/125μm)
Modul single, dubla fibra: LC (9/125μm)

Mijloace de conversie

Conversie SFP Media

Tabel de adresa MAC

1K

Spaţiu tampon

256Kbit

Controlul de flux

Full duplex: fluxul de control;
Jumatate duplex: contrapresiunea

Întârziere

Magazin-şi-înainte: 9.6μs; cut-prin: 0.9μs

BER

andlt; 19-9

MTBF

100.000 de ore

LED indicator

Alimentator (alimentare), FX LINK (link-ul optic de acţiune), TP LINK1000 (răsucite pereche link1000M), LINK100 TP (torsadat link-ul de 100M), TP ACT (torsadat transmiterea de pachete)

Sursa de alimentare

Intrare externă 5VDC

Consum de energie

4W

Temperatura de operare

-10 ~ 55ºC

Umiditate de operare

5%~90%

Mentinerea temperaturii

-40 ~ 70ºC

Menţinerea umidităţii

5 % ~ 90 % fără condensare

Dimensiuni

26mmx 70 mm x 95 mm

Informatie de comanda

Modelul

lungime de undă

Fibra

TX port

Modul de fibra

Putere TX (dBm)

RX Sen.
(MC)

Distanta

FS-3100-SR

850nm

LC

RJ-45

MM, Duplex

-17~-12

≤-20.0

550m

FS-3100-L2

1310nm

LC

RJ-45

SM, Duplex

-3~-8

≤-23.0

20km

FS-3100-L4

1310nm

LC

RJ-45

SM, Duplex

-3~-0

≤-25.0

40km

FS-3100-L8

1550nm

LC

RJ-45

SM, Duplex

= 1

≤-27.0

80km

FS-3101-L2A

T1310/R1550

LC

RJ-45

SM, BI-DI

-8~-3

≤-23.0

20km

FS-3101-L2B

T1310/R1550

LC

RJ-45

SM, BI-DI

-8~-3

≤-23.0

20km

FS-3101-L4A

T1310/R1550

LC

RJ-45

SM, BI-DI

-3~0

≤-23.0

40km

FS-3101-L4B

T1550/R1310

LC

RJ-45

SM, BI-DI

-3~0

≤-23.0

40km

FS-3101-L6A

T1490/R1550

LC

RJ-45

SM, BI-DI

-3~0

≤-23.0

60km

FS-3101-L6B

T1550/R1490

LC

RJ-45

SM, BI-DI

-3~0

≤-23.0

60km

PDF
10-100-1000m-SFP-Media Converter

Folosind vasta experienta si expertiza, SOPO este bine-cunoscut ca fiind unul dintre cei mai mari producatori de modul single a10-100-1000 m sfp media converter şi ethernet, convertor fibra optica pentru înaltă calitate şi preţ scăzut de produse şi servicii excelente. Vă rugăm să fiţi liberi să cumpere produse ieftine din China la fabrica noastra.

Hot Tags: modul single a10-100-1000 m SFP media converter şi ethernet la fibra optica Convertor producatori, fabrica, fabricate în China, calitate, preţ scăzut, ieftine
Produse conexe
Contactati-ne
SOPO Optical Communication Co, Ltd.

Adresa: Zona Industriei JinDiDa, Langku Industry Pak, Strada Dalang, New District Longhua, Shenzhen, China

Telefon: +86-755-23124132

Fax: 86-755-23774378

E-mail: sales1@sopo.net.cn

SOPO Optical Communication Co, Ltd.
foottop