Fibra Convertor Media Ethernet Converter A10-100-1000 m şi pentru a Media Ethernet

Fibra Convertor Media Ethernet Converter A10-100-1000 m şi pentru a Media Ethernet

Descriere FM-3100 series 10/100/1000 M Ethernet media converter adoptă tehnologia de comutare pentru a îndeplini mass-media de conversie.

Function

Descriere
FM-3100 series 10/100/1000 M Ethernet media converter adoptă tehnologia de comutare pentru a îndeplini mass-media de conversie. Acesta este în conformitate cu IEEE802.3z şi IEEE802.3ab standarde şi acceptă două tipuri de mass-media network connections: 10 /100/1000Base-T şi 1000Base-SX/LX. Inter se transformă semnalele electrice de 10/100/1000Base-T perechi răsucite cu semnale optice de 1000Base-SX, se extinde distanţa de transmisie de o reţea de la 100 m prin intermediul cablurilor de cupru 220 m (fibra dimensiune: 62.5/125μm)/550m (fibra dimensiune: 50/125μm) prin intermediul fibrelor optice. Se acceptă transmiterea în multi-model dual fibre; fibră single-mode dual, singură fibră single-mode.
Caracteristici
• Sprijinirea inter conversie între 10/100/1000Base-TX şi 1000Base-SX
• Sprijinirea full-duplex si semiduplex şi său auto-simţit
• Sprijinirea automat conexiunea cruce de interfeţe torsadat, facilitarea sistemul de punere in functiune si instalare
• Sprijinirea transmiterea de pachete de VLAN extra-lungi
• Sprijinirea Quality of Service (QoS) şi de a asigura transmiterea de pachete de VoIP
• Sprijinirea STP pentru a forma o reţea redundantă
Aplicatii
• 10/100/1000Mbps repede optice pe distanţe lungi transmiterea rețea Ethernet

Specificaţiile de performanţă

Parametru

Caietul de sarcini

Modul de accesare a

10/100/1000Mbps

Standard

IEEE802.3ab 1000Base-T, IEEE802.3z 1000Base-SX/LX Gigabit thernet, IEEE802.1qVLAN,
IEEE802.1p QoS, IEEE802.1d Spanning Tree

Lungime de undă

Mulitmode:850; Single-mode: 1310 / 1550nm

Distanta

Categorie-5 twisted pereche: 100m
Fibra: multi-modul 50/125,62.5/125μm (max distanţa până la (220 m sau 550 m)
Fibra: Single-mode 8/125,8.7/125,9/125,10/125μm (max distanţa până la 20 – 80 km)

Port

Un singur port RJ45:
Pentru conectarea STP/UTP categoria 5 perechi răsucite
Un singur port optic:
Fibre multimodale, dual: SC (50, 62.5/125μm)
Modul single, dubla fibra: SC sau FC (9/125μm)
O singură fibră Single mode: SC sau FC (9/125μm)

Mijloace de conversie

Media de conversie

Tabel de adresa MAC

1K

Spaţiu tampon

256Kbit

Controlul de flux

Full duplex: fluxul de control;
Jumatate duplex: contrapresiunea

Întârziere

Magazin-şi-înainte: 9.6μs; cut-prin: 0.9μs

BER

andlt; 19-9

MTBF

100.000 de ore

LED indicator

Alimentator (alimentare), FX LINK (link-ul optic de acţiune), TP LINK1000 (răsucite pereche link1000M),
TP LINK100 (torsadat link-ul de 100M), TP ACT (torsadat transmiterea de pachete)

Sursa de alimentare

DC5V 1A (extern), AC220V 0.5A / DC-48 (interne)

Consum de energie

5W

Temperatura de operare

-10 ~ 55ºC

Umiditate de operare

5%~90%

Mentinerea temperaturii

-40 ~ 70ºC

Menţinerea umidităţii

5 % ~ 90 % fără condensare

Dimensiuni

Sursă de alimentare externă: 26mmx 70 mm x 95 mm
Alimentare internă: 30 mm x 110 mm x 140 m

Informatie de comanda

Modelul

lungime de undă

Fibra

TX port

Modul de fibra

Putere TX (dBm)

RX Sen.
(MC)

Distanta

FM-3100-02

850nm

SC/ST

RJ-45

MM, Duplex

-17~-12

≤-20.0

550m

FM-3100-L2

1310nm

SC/FC

RJ-45

SM, Duplex

-3~-8

≤-23.0

20km

FM-3100-L4

1310nm

SC/FC

RJ-45

SM, Duplex

-3~-0

≤-25.0

40km

FM-3100-L6

1310nm

SC/FC

RJ-45

SM, Duplex

andgt; 1

≤-27.0

80km

FM-3101-L2A

T1310/R1550

SC

RJ-45

SM, BI-DI

-8~-3

≤-23.0

20km

FM-3101-L2B

T1310/R1550

SC

RJ-45

SM, BI-DI

-8~-3

≤-23.0

20km

FM-3101-L4A

T1310/R1550

SC

RJ-45

SM, BI-DI

-3~0

≤-23.0

40km

FM-3101-L4B

T1550/R1310

SC

RJ-45

SM, BI-DI

-3~0

≤-23.0

40km

FM-3101-L6A

T1490/R1550

SC

RJ-45

SM, BI-DI

-3~0

≤-23.0

60km

FM-3101-L6A

T1550/R1490

SC

RJ-45

SM, BI-DI

-3~0

≤-23.0

60km

PDF
10-100-1000M-Media Converter

Descriere
FM-11 seria Ethernet media converter poate interconvert semnale electrice 10Base-T şi 100Base-TX twisted perechi cu semnale optice de 100Base-FX. Se întinde distanţa de transmisie reţeaua la 100m prin intermediul cablurilor de cupru la 120km prin fibră optică. Acesta permite datelor să transmită în două medii diferite de electrice şi reţele optice tehnologia de date link L2 magazin-şi-înainte, fie de unul dintre PHY L1 cut-prin). Acesta acceptă transmiterea în multi-Mode fiber dual, dual fibră single-mode, singură fibră single-mode.
Caracteristici
• 0/100Mbps auto-simţit, facilitarea upgrade de reţea
• Built-in eficient core comutare pentru a implementa controlul de flux şi de a reduce difuzare pachete
• Full-duplex si semiduplex simţit auto
• Sprijinirea automat conexiunea cruce de interfeţe torsadat, facilitarea sistemul de punere in functiune si instalare
• Sprijinirea low-timelag de transmisie
• Sprijinirea transmiterea de pachete foarte lungi până to1600 bytes
• Sprijinirea transmiterea de pachete de VLAN extra-lungi
• Sprijinirea Quality of Service (QoS), asigurând transmiterea de pachete de VoIP
• Sprijinirea STP pentru a forma o reţea redundantă
• Extrem de scăzut consum de energie (mai puţin 2W), la foc mic, performanţă fiabilă şi stabilă şi durată de viaţă lungă

Specificaţiile de performanţă

Parametru

Caietul de sarcini

Modul de accesare a

10/100Mbps

Standard

IEEE802.3 10Base-T, IEEE802.3u 100Base-TX, 100Base-FX;

Lungime de undă

Mulitmode:850 / 1310nm; Single-mode: 1310 / 1550nm (opţiune)

Distanta

Categorie-5 twisted pereche: 100m
Fibra: multi-modul 50/125,62.5/125μm (max distanţa până la 2 km sau 5km)
Fibra: Single-modul 8/125,8.7/125,9/125,10/125μm (max distanţa până la 20 km de-120)

Port

Un singur port RJ45:
Pentru conectarea STP/UTP categoria 5 perechi răsucite
Un singur port optic:
Fibre multimodale, dual: SC sau ST (50, 62.5/125μm)
Modul single, dubla fibra: SC sau FC (9/125μm)
O singură fibră Single mode: SC sau FC (9/125μm)

Mijloace de conversie

Media de conversie, magazin-şi-forward/cut-prin

Tabel de adresa MAC

1K

Spaţiu tampon

1Mbit

Controlul de flux

Full duplex: fluxul de control;
Jumatate duplex: contrapresiunea

Întârziere

Magazin-şi-înainte: 9.6μs; cut-prin: 0.9μs

BER

andlt; 19-9

MTBF

100.000 de ore

LED indicator

Alimentator (alimentare); FX LINK/ACT (link-ul optic/acţiune)
FDX (FX full duplex), TP LINK/ACT (twisted perechi link/acţiune)
TP 100 (100M rata de transmisie de perechi răsucite)
FX 100 (100M rata de transmisie de fibra optica)

Sursa de alimentare

DC5V 1A (extern), AC220 0.5A / DC-48 (interne)

Consum de energie

andlt; 2W

Temperatura de operare

-10 ~ 55ºC

Umiditate de operare

5%~90%

Mentinerea temperaturii

-40 ~ 70ºC

Menţinerea umidităţii

5 % ~ 90 % fără condensare

Dimensiuni

71mm (W) * 94mm (D) * 26 mm (H) (sursă de alimentare externă)

Informatie de comanda

Modelul

lungime de undă

Fibra

TX port

Modul de fibra

Putere TX (dBm)

RX Sen.
(MC)

Distanta

FM-1100-02

850/1310nm

SC/ST

RJ-45

MM, Duplex

11:38

≤-30

2km

FM-1100-L2

1310nm

SC/FC

RJ-45

SM, Duplex

7:45

≤-37

20km

FM-1100-L4

1310nm

SC/FC

RJ-45

SM, Duplex

2:52

≤-37

40km

FM-1100-L6

1310nm

SC/FC

RJ-45

SM, Duplex

-3-0

≤-37

60km

FM-1100-L8

1550nm

SC/FC

RJ-45

SM, Duplex

2:52

≤-40

80km

FM-1100-10

1550nm

SC/FC

RJ-45

SM, Duplex

-3-0

≤-40

100km

FM-1100-12

1550nm

SC/FC

RJ-45

SM, Duplex

0-3

≤-40

120km

FM-1101-L2A

T1310/R1550

SC

RJ-45

SM, BI-DI

7:47

≤-36

20km

FM-1101-L2B

T1550/R1310

SC

RJ-45

SM, BI-DI

7:47

≤-36

20km

FM-1101-L4A

T1310/R1550

SC

RJ-45

SM, BI-DI

2:52

≤-36

40km

FM-1101-L4B

T1550/R1310

SC

RJ-45

SM, BI-DI

2:52

≤-36

40km

FM-1101-L8A

T1310/R1550

SC

RJ-45

SM, BI-DI

2:55

≤-36

80km

FM-1101-L8B

T1550/R1310

SC

RJ-45

SM, BI-DI

2:55

≤-36

80km

PDF
10-100M-Media Converter

Folosind vasta experienta si expertiza, SOPO este bine-cunoscut ca fiind unul dintre cei mai mari producatori de fibre fibre Convertor media ethernet Convertor a10-100-1000 m şi mass-media de ethernet pentru înaltă calitate şi preţ scăzut de produse şi servicii excelente. Vă rugăm să fiţi liberi să cumpere produse ieftine din China la fabrica noastra.

Hot Tags: fibra Convertorul media ethernet Convertor a10-100-1000 m şi fibre pentru a mass-media ethernet producatori, fabrica, făcute în China, calitate, preţ scăzut, ieftine
Produse conexe
Contactati-ne
SOPO Optical Communication Co, Ltd.

Adresa: Zona Industriei JinDiDa, Langku Industry Pak, Strada Dalang, New District Longhua, Shenzhen, China

Telefon: +86-755-23124132

Fax: 86-755-23774378

E-mail: sales1@sopo.net.cn

SOPO Optical Communication Co, Ltd.
foottop